SBMYO Denizbank Ziyareti

Okulumuz Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Bankacılığa Giriş Dersi öğrencileri DenizBank’a ziyaret gerçekleştirdi. DenizBank İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi etkinliğinde 50 öğrencimiz, DenizBank Genel Müdürlük binasını gezerek banka ve bankacılık ile ilgili bilgi aldılar. 


DenizBank Selma Akboğa Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde açılış konuşmasını Bankacılığa Giriş dersi hocamız DenizBank Özel Bankacılık Şube Dışı Kanallar Müdürü Sn.Onur Duygu yaptıktan sonra DenizBank İK Yetenek Yönetimi Ekibi geleceğin bankacılarına, değişen dünya ve bankacılıktaki trendleri anlattı ve yeni dünyanın gerektirdiği yetkinlikleri paylaştı. Özellikle dijitalleşme ve bankacılıkta yaratacağı değişimin irdelendiği sunumda Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2020 yılında ön plana çıkacak 3 yetkinlik olarak Kritik Düşünme, Yaratıcılık ve Problem Çözme vurgulandı. 

Ardından DenizBank İK İşe Alım Ekibi de kariyerlerini planlama adımında staj, CV ve mülakat konularında önemli bilgileri aktardı. DenizBank’taki online staj ve zorunlu staj başvuru ve kabul aşamaları üzerinden geçilerek, stajın kariyer gelişimine etkisi vurgulandı. CV ve Linkedin gibi profesyonel sosyal ağlarda profil oluşturma konusunda bilgi verilerek, başvuru aşamasından mülakat ve işe alım aşamasına kadar süreçte öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken noktalar belirtildi.

Kapanışta da Özel Bankacılık ve Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dr.Cem Önenç 21 senelik DenizBank kariyerine dair ilham verici konuşmasıyla kendini sürekli geliştirmenin önemini vurguladı.


Galeri